I. İlişkisel Sosyal Bilimler Kongresi Yeditepe Üniversitesinde yapılacak

 

 

Yeditepe Üniversitesi İletişim Fakültesinin ev sahipliğinde, 13-14 Nisan 2017 tarihlerinde düzenlenecek olan “I. İlişkisel Sosyal Bilimler Kongresi” için bildiri ve katılım çağrısı yapıldı. Kongre düzenleme kurulunca yayımlanan çağrı metni şöyle:

Değerli Bilim İnsanları,

13-14 Nisan 2017 tarihlerinde İstanbul Yeditepe Üniversitesi İletişim Fakültesi ev sahipliğinde düzenlenecek olan “I. İlişkisel Sosyal Bilimler Kongresi”ne sizleri davet etmekten mutluluk duyuyoruz (http://www.iliskiselsosyalbilimler.com/).

İlişkisel Sosyoloji üzerine İletişim Bilimlerini temel alan kongre ile Türkiye’de sosyal kuram alanında çalışan çağdaş araştırmacılara özgü ilişkisel kavrayışların anlaşılması  ve ilişkiselci anlayışın sosyal bilimler alanında yaygınlaşması beklenmektedir. Bu bağlamda mevcut  kuramsal yaklaşımların yeni katkılarla geliştirilmesi ve Pierre Bourdieu, Charles Tilly, Margaret Archer gibi üç temel ilişkiselci üzerinden yapılan yeni kolektif yaklaşımlara ve analiz araçları üretebilen çalışmalara ulaşılması amaçlanmaktadır.

Kongrede kabul edilen bildirilerin özetleri kongre özet kitabında yayınlanacak, bildirilerin tam metinleri kitap olarak yayınlanacaktır.

Kongre, iletişim alanının yanı sıra, sosyoloji, mimari, güzel sanatlar, antropoloji, tarih, iktisat, siyaset bilimi, sağlık, dilbilim ve kültürel  alanlarda çalışan bilim insanı, araştırmacı ve ilgililerin katılımına açıktır.

Bildiri özetleri 02 Ocak 2017 tarihine kadar kabul edilecektir.

Kongre Düzenleme Kurulu

Bilgi için:

http://www.iliskiselsosyalbilimler.com/

http://facebook.com/iliskiselsosyalbilimler

http://twitter.com/iliskiselsosyal

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s